İstanbul Rumeli Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

İstanbul Rumeli Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. İstanbul Rumeli Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
İstanbul Rumeli Üniversitesi, “Balcı Vakfı” tarafından 23 Nisan 2015 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Toplumun ihtiyacı olan bilim insanlarını ülkeye kazandırmak; bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı gençler yetiştirmeyi hedefleyen, bir yüksek eğitim kurumu ve mükemmeliyet merkezi olma amacını taşımaktadır.

Ülkeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak bir yüksek eğitim ortamı yaratmayı hedefleyen, özellikle sağlık ve yaşam bilimleri alanında disiplinlerarası bir anlayış ve bütüncül yaklaşıma odaklanarak, Türkiye’de yaşam kalitesinde olumlu farklılık oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu amaçla alanında uzman, deneyimli akademik kadrosuyla özel sektör ve devlet kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde; başta tıbbi bilimler olmak üzere tüm disiplinlerde evrensel düzeyde eğitim vermektedir.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri
Fakülteler
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Uluslararası İlişkiler
Psikoloji*

Sanat ve Tasarım Fakültesi
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık*
Radyo TV ve Sinema*

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği*
İnşaat Mühendisliği*
Mimarlık*
İç Mimarlık*

* 2017-2018 Eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayacaktır

Meslek Yüksekokulu
Bilgisayar Programcılığı
Ağız ve Diş Sağlığı
Adalet Programı
Grafik Tasarım
Fizyoterapi
Ameliyathane Hizmetleri
Anestezi
Diyaliz
Odyometri
Patoloji Laboratuvar Teknikleri
Radyoterapi
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
İlk ve Acil Yardım
Çocuk Gelişimi

Konaklama Olanakları
Silivri Mehmet Balcı Yerleşkesi içinde öğrencilerimizin konaklamalarına tahsis edilen 48 adet 52 m2 kullanım alanlı 1+1 stüdyo dairelerimiz mevcuttur.İstanbul Rumeli Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 0212 8660101
Fax: 0212 8660101
E-posta: bilgi@rumeli.edu.tr
Adres: Yeni Mahalle Mah. Mehmet Silivrili Cad. No: 38/8 Posta Kodu 34570 SİLİVRİ-İSTANBUL
Rektör: SALİH AYNURAL

RUMELİ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.