Deniz Harp Okulu Hakkında Bilgi ve Yorumlar


Deniz Harp Okulu'nu tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, asker ve sivil memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız bu sayfada. Deniz Harp Okulu hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Deniz Harp Okulu Hakkında Genel Bilgiler
Deniz Harp Okulu, 1773 yılında Cezayirli Gazi Hasan Paşa tarafından İstanbul Kasımpaşa'da Mühendishane-i Bahr-i Hümayun adıyla kurulmuş olan ve 1985'ten itibaren İstanbul Tuzla'da bulunan Türk Deniz Kuvvetleri'ne muharip subay yetiştiren eğitim kurumudur.

Mezuniyet törenleri her yıl 31 Ağustos'ta yapılan Deniz Harp Okulu'nda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı birliklerde görev yapmak üzere subay yetiştirilmektedir. Okulda endüstri, elektrik-elektronik, bilgisayar, makine, iletişim, uluslararası ilişkiler ve gemi inşa mühendisliği bölümleri vardır.

Okulun Pusula adında bir de öğrenci dergisi mevcuttur.

Deniz Harp Okulu Öğrenci Alım Faaliyetleri
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına öğrenim görmek üzere Deniz Harp Okuluna üniversitelerin ara sınıflarından öğrenci temini yapılacaktır.

Konu ile ilgili açıklamalara/Başvuru Kılavuzuna www.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru koşullarını taşıyan ve Deniz Kuvvetleri/Sahil Güvenlik Komutanlığının seçkin Subayları arasında yerini almak isteyen öğrencilerin 19 NİSAN- 25 MAYIS 2017 tarihleri arasında www.msb.gov.tr internet adresinde bulunan ön kayıt programını kullanarak ön kayıt başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Ulaşım / İletişim Bilgileri
Deniz Harp Okulu Kayıt Kabul Komisyon Başkanlığı İletişim Bilgileri
Telefon: 0 216 3952630 Dahili 2500
E-mail: dhokabul@dho.edu.tr
Adres: Deniz Harp Okulu Komutanlığı 34942 Tuzla / İSTANBUL
Deniz Harp Okulu İnternet Sitesi: www.dho.edu.tr

ULAŞIM
Otobüs: Kadıköy'den 130 ve Alt Bostancı'dan 133T İETT Otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.
Minibüsler: Tuzla Merkez- Deniz Harp Okulu Tuzla İçmeler (E-5 Üzeri) - Deniz Harp Okulu Pendik- Deniz Harp Okulu
Otomobil: İstanbul - Ankara istikametinde D-100 (eski adı E-5) yolunda seyrederken Tuzla Tersanesi ve Deniz Harp Okulu levhalarının bulunduğu İçmeler kavşağından ayrılarak Deniz Harp Okulu levhalarını izlemek yeterlidir.

2017 DENİZ HARP OKULU TABAN PUANLARI HAKKINDA SORU VEYA YORUMLARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ