İstinye Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

İstinye Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. İstanbul İstinye Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

İstinye Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
İstinye Üniversitesi, "Liv Hospital”, “Medical Park " ve "VM Medical Park" olmak üzere üç ayrı hastane markasını tek çatı altında buluşturan MLPCare Grubu’nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kurulmuştur.

Kendisini fark yaratacak eğitim ve araştırmaya adamış başarılı akademik kadrosu ile İstinye Üniversitesi, öğrencilerine var olan bilgiyi aktararak kendi alanlarında güçlü bir donanım sağlarken, eğitim ve araştırma performansı ile yeni bilgi üretilmesine katkıda bulunarak Türkiye’nin ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer almayı hedeflemektedir.


İstinye Üniversitesi 3 Ekim 2016 tarihinde eğitime başlamıştır.


İstinye Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri
Fakülteler
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Beslenme ve Diyetetik
Ebelik
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Hemşirelik

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Ameliyathane Hizmetleri
Anestezi
İlk ve Acil Yardım
Radyoterapi
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
Yurt İmkanları
İstinye Üniversitesi, öğrencilerine yurt imkânı sağlamak üzere uygun lokasyonlarda bulunan kurumlarla işbirliği çalışmalarını devam ettirmekle birlikte bazı yurtlarla anlaşma sağlamıştır.

Yurtlarla yaptığımız anlaşmalarda gözettiğimiz esas konu öğrencilerimizin öncelikli güvenliğinin yanı sıra her türlü konforunun sağlanması ve bu yurtların üniversitemize yakın lokasyonda olmasıdır.

Yurt alternatiflerimizin genişletilmesi konusunda çalışmalarımız devam etmekte olup, alternatif yurtlar ile ilgili güncel bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı yurtlar aşağıdaki gibidir;

Novu Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu
Akdeniz Kız Öğrenci Yurdu
BETAV Öğrenci Yurtları

Çift Anadal - Yandal İmkanı
İstinye Üniversitesi öğrencileri, çift anadal ve yandal programlarının kabul şartlarını sağladıkları takdirde, kontenjan dahilinde üniversitemizin bir başka lisans programında çift anadal ve yandal yapabilirler.

Öğrencinin Çift Anadal Programına başvurabilmesi için; anadal diploma programındaki ağırlıklı genel not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 3.00 olması ve anadal diploma programının ilgili sınıfında başarı sıralamasının %20’lik dilimde bulunması gerekir.

Öğrencinin Yandal Programına başvurabilmesi için başvuru sırasındaki genel not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 2.50 olması gereklidir.

Kampüs
Üniversitedeki tüm fakülteler ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu programları Topkapı Sağlık Kampüsünde eğitimlerini sürdüreceklerdir.

İstinye Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 2124813655
Fax: 2124813688
E-posta: info@istinye.edu.tr
Adres: Maltepe Mahallesi, Edirne Çırpıcı Yolu, No:9 Cevizlibağ/Topkapı – Zeytinburnu, İstanbul
Rektör: MELİH BULU

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.